درباره قم نامه | تقویم شهر قم | تماس با ما | About MashhadMag

عضویت در خبرنامه

«قـــم‌نـــامه» یک بلاگ شهری جمع و جور است که قرار است ایده‌ها و یادداشت‌هایمان را درباره شهر قم در آن بنویسیم.

ما یک سایت خبری نیستیم. یک پایگاه جامع اطلاع‌رسانی هم نیستیم. اینجا فضایی است که می‌خواهیم هر از چندی در مورد شهری که به آن عشق می‌ورزیم، بنویسیم.

می‌توانید «قم‌نامه» را یک مجله اینترنتی کوچک شهری ببینید.

سال‌ها پیش (حدود ۱۲ سال پیش) سایتی با نام «قمی‌ها» راه‌اندازی کرده بودیم که یکی از اولین رسانه‌های آنلاین در شهر قم بود. «قم‌نامه» به نوعی ادامه‌دهنده راه آن سایت فقید است!

مطالبی که احتمالا از این پس در اینجا خواهید خواند، طیفی از موضوعات شهری و اجتماعی و فرهنگی را دربرمی‌گیرد؛ من‌جمله: توسعه شهر قم - حوزه‌های علمیه و پژوهش در حوزه - کارآفرینی و اکوسیستم استارتاپی در قم - تحلیل و بررسی رسانه‌های شهر - سیاست و مدیریت شهری - شهر هوشمند قم.

 

«قم‌نامه» به صورت یک پروژه مستقل و غیرانتفاعی در استودیوی خدمات رسانه‌ای و اینترنتی رسانه فردا راه‌اندازی و پشتیبانی می‌شود.

 

 

تعهدات ما

از نگاه آسیب‌شناسی رسانه‌های ایرانی، مخاطبان یک رسانه در این اندیشه هستند که احتمال استفاده غیررسانه‌ای رسانه چقدر است؟ این موضوع، معطوف به عرف فضای رسانه‌ای ایران است که رسانه را به ابزاری نه برای تأثیرگذاری در مخاطب، که به عنوان ابزاری برای متکلم‌های دیگری همسان با گردانندگان رسانه تعریف می‌کند.
در «قم‌نامه» می‌کوشیم استفاده ابزاری از رسانه را در نظر نداشته باشیم.

فارغ از این موضوع، به این نکته توجه داشته باشید که «قم‌نامه» یک بلاگ شهری درباره شهر قم است. مطالب ما را با این نگاه بخوانید.

همکاری با ما

«قم‌نامه» مشتاقانه پذیرای همکاری با نیروهای جدید است. اگر ذوقی برای نوشتن در مورد شهر قم دارید، آستین‌ها را بالا بزنید و دست‌به‌کیبورد شوید!
در صورت تمایل به همکاری با ما، از طریق ایمیل salam@ghomnameh.ir با ما مکاتبه کنید.